Wydarzenia

Pomimo lockdownu gramy dalej!

2020 to trudny rok dla całego świata - i my zmuszeni byliśmy odwołać wiele koncertów i tęsknimy za kontaktem z publicznością. Nie odstawiamy jednak instrumentów - postanowiliśmy nagrać jedną ze studenckich kompozycji naszego dyrektora, Marka Czekały.

"Kości do gry" to utwór, który powstał w 1981 roku. Premiera naszego nagrania miała miejsce 19 kwietnia 2020 roku w ramach muzycznych obchodów kolejnych urodzin Bydgoszczy, które w tym roku miały miejsce jedynie online.

Czytaj dalej

Marek Czekała wraca do naszej orkiestry!

34 resize30 sierpnia 2019 roku Marek Czekała pożegnał się z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, której przez 3 lata był dyrektorem, i wrócił do zespołu założonego przez siebie w Bydgoszczy 24 lata wcześniej - do Orkiestry Symfoników Bydgoskich!

W czasie swojej nieobecności zdobywał nowe doświadczenie, realizował piękne projekty i poznawał zupełnie odmienne aspekty pracy, podczas gdy naszą orkiestrę pozostawił pod opieką swojej córki, Emilii Czekały. Po powrocie naszego założyciela wielkich zmian nie przewidujemy - jego córka pozostanie Dyrektorką Orkiestry Symfoników Bydgoskich, podczas gdy Marek Czekała przejmie funkcję Dyrektora Artystycznego, wróci do dyrygowania, przygotowywać będzie aranżacje oraz programy.

Czytaj dalej

Dyrektor przekazuje pałeczkę!

Przed nami ekscytujące zmiany!

Z dumą informujemy, że założyciel oraz dyrygent naszej orkiestry, Marek Czekała, od 1 września stanie na czele Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jesteśmy pewni, że osiągnie na tym polu wielki sukces i wspaniale poradzi sobie z nowymi wyzwaniami. Życzymy mu spełnienia i olbrzymiej satysfakcji na nowym stanowisku!
Nie oznacza to jednak, że nasza orkiestra przestanie istnieć - jej prowadzenie Marek Czekała przekaże swojej córce. Emilia Czekała zadba o to, aby muzyka Straussa, Symfonia Rocka, Singin' Birds symfonicznie, Cafe Bodo i inne projekty nadal rozbrzmiewały w najlepszym wydaniu naszej orkiestry!

Czytaj dalej

30-lecie chóru Alla camera

Dziś (04.06.2017) swoje 30-lecie obchodzi zaprzyjaźniony z nami chór Alla camera z Grudziądza. Podczas jubileuszowego koncertu Emilia Czekała na ręce dyrygenta, Mateusza Iwanowskiego, w imieniu całej orkiestry złożyła życzenia dalszej tak wspaniałej muzycznej podróży - wywodzącej się z przyjaźni i pasji! Współpracowaliśmy przy wielu projektach, tworzyliśmy wspólnie piękne koncerty, dzieliliśmy niepowtarzalne dźwięki. Dziękujemy!!!

Czytaj dalej

Nagraliśmy kolejną płytę!

Mamy ekscytującą wiadomość jeszcze przed Świętami!!! Wydanie specjalne płyty "Kochaj mnie", którą nagrywaliśmy w wakacje wraz ze znakomitymi śpiewakami, Natalią Rubiś-Krzeszowiak oraz Krystianem Krzeszowiakiem, jest już dostępne! Płyta pojawi się w sklepach za kilka miesięcy, choć niektórzy szczęśliwcy posłuchają jej już w te Święta! Nie moglibyśmy wymarzyć sobie wspanialszego prezentu pod choinkę!

Czytaj dalej

  • 1
  • 2