Aktualności

Witamy w dziale 'Aktualności'! Tutaj będziemy Państwa informować, gdzie i z kim ostatnio występowaliśkmy oraz co nowego udało nam się osiągnąć. A zatem - miłej lektury!

(Fot. Michał Mielewczyk - http://www.mielew.pl/)

Prosimy o niekopiowanie i nierozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku (www.facebook.com/OrkiestraSymfonikowBydgoskich).

 

22 kwietnia 2023 roku w 60-tą rocznicę premiery Carminy Burany Carla Orffa w Polsce, wykonaliśmy to potężne dzieło w auli Collegium Pollonicum w Słubicach. Ponad setka wykonawców w tak monumentalnej kompozycji zrobiła na słuchaczach ogromne wrażenie, zwłaszcza że soliści to wspaniałe talenty: Barbara Tritt, Wojciech Kuczyński oraz Grzegorz Sobczak. Połączone chóry: Adoramus, Eurythm, Singakademie, a także chóry dziecięce Don Diri Don, PSM I st. w Słubicach i SNOSM pokazały potęgę ludzkiego głosu. Nad całością od pulpitu dyrygenckiego czuwała niesamowita Barbara Weiser-Lada. Publiczność gorączkowo domagała się bisów, co udowadnia, że muzyka w odsłonie orkiestrowo-chóralnej wciąż wywiera na odbiorcach fenomenalne wrażenie, co badzo nas cieszy!

18 lutego 2023 roku muzycznie uświetniliśmy uroczystość jubileuszową firmy BIn. Całość w duecie poprowadzili Emilia Czekała oraz Piotr Cybulski, wieloletni prezes jubilata. W specjalnie stworzonym na tę okazję, pieczołowicie przygotowanym scenariuszu wydarzenia znalazły się szczegóły o tym, czym zajmuje się firma oraz przestrzeń na to, by na scenie zaistniały osoby odpowiedzialne za poszczególne fazy działania BIn'u. Do każdego etapu dobrane były odpowiednio utwory, zachwycająco wykonywane przez naszych solistów - Jutynę Gęsicką i Krzysztofa Zimnego. Dodatkowych atrakcji nie brakowało - Marek Czekała nie tylko dyrygował, ale też wskazując na nieuchronny upływ czasu zagrał na... zegarze. Koncert zakończyliśmy oczywiście gromkim sto lat zaśpiewanym wspólnie przez wszystkich na sali. Gratulujemy pięknego jubileuszu!

12 lutego 2023 roku wzięliśmy udział w uroczystej gali 100-lecia Zbąszynka. Specjalnie na tę okoliczność przygotowaliśmy program, w którym znalazły się piosenki z każdej dekady minionego stulecia - od utworów "Ja się boję sama spać" i "Już nie zapomnisz mnie", przez "Żeby szczęśliwym być" i "Lubię wracać", aż do "Życia jak poemat" i "I ciebie też bardzo". Aranżacje przygotował oczywiście Marek Czekała, który także zadyrygował koncertem, a piosenki świetnie zinterpretowali soliści: Emilia Czekała oraz Mateusz Wiśniewski. Przeplatane one były historią miasta przekazaną przez dyrektorkę Zbąszynieckiego Ośrodka Kultury, Malwinę Kubicką, a także przemówieniami włodarzy, co znakomicie oddawało atmosferę poszczególnych dziesięcioleci. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnej uroczystości!

26 stycznia 2023 roku daliśmy aż dwa Koncerty z uśmiechem! Po południu mieliśmy przyjemność uświetnić uroczysty jubileusz 65-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani w Bydgoszczy i w Domu Kultury Modraczek wystąpić przed wieloma znakomitymi gośćmi. Emilia Czekała poprowadziła najpierw część oficjalną, by później zapowiadać kolejne utwory, a o utrzymanie uśmiechów na twarzach słuchaczy pomagali jej pełen poczucia humoru dyrygent, Marek Czekała, oraz fantastyczni soliści: Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński.
Wieczorem przenieśliśmy się wszyscy do Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy by na Uniwersytecie Każdego Wieku dać wykład pełen muzyki, humoru i śpiewu! Pierwszym tematem wykładu były należyte oklaski, później historie o instrumentach, a pod koniec mówiliśmy też o tym... jak miauczą głodne koty. Publiczność od samego początku reagowała tak żywiołowo, że w zasadzie wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że chcemy do nich jak najszybciej wrócić! Atmosfera była doprawdy fenomenalna, Marcela, Emilia, Dominik, Marek, a nawet każdy muzyk i muzyczka z orkiestry dostali gromkie brawa. Czujemy, że zdobyliśmy przyjaźń kolejnych słuchaczy!

Jubileusz Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani

 

Koncert dla Uniwersytetu Każdego Wieku

 

22 stycznia 2023 roku Hala Widowiskowo-Sportowa w Iławie zamieniła się w kawiarenkę Cafe Bodo, w której głosem legendarnego gospodarza śpiewał Tadeusz Seibert, a w postać Hanki Ordonówny wcieliła się Emilia Czekała. Nie zabrakło także bardzo roztańczonych bywalców kawiarni z grupy Dance Rouge, którzy rozruszali nie tylko bohaterów spektaklu, ale także wybrane osoby z publiczności. Marek Czekała w pierwszych słowach powitania zachęcał słuchaczy do śmiałego śpiewu, a oni z radością spełnili to życzenie - sala była prawdziwie rozśpiewana! Dziękujemy Burmistrzowi Iławy oraz Iławskiemu Centrum Kultury za zaproszenie - to ogromna przyjemność po raz kolejny przeżywać tę podróż w czasie, którą uznajemy za fantastyczne uhonorowanie wielkich postaci sprzed lat i fenomenalnych piosenek, które wtedy powstawały! Cieszymy się, że mogliśmy ją tym razem przeżywać z iławską publicznością.

15 stycznia 2023 roku po raz pierwszy wystąpiliśmy w Stęszewie, ale już czujemy, że zawarliśmy wspaniałą przyjaźń z tamtejszą publicznością, co sygnalizowała gromkimi brawami i entuzjastycznymi reakcjami! Postanowiliśmy zadbać o to, aby od początku roku nie brakło śmiechu, daliśmy więc nasz ulubiony "Koncert z uśmiechem". Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński jak zwykle dali z siebie wszystko i nie dość, że pięknie śpiewali, to jeszcze rozbawiali słuchaczy swoimi dowcipnymi kreacjami i scenkami sytuacyjnymi! Emilia Czekała opowiedziała niejeden żart, zaś jej tata, Marek Czekała, nie tylko dyrygował, ale także świetnie sprawdził się jako... model! Ukoronowaniem wspólnej zabawy był przesympatyczny Burmistrz Gminy Stęszew, pan Włodzimierz Pinczak, który wręczył nam kwiaty wciąż ubrany w szal i czapkę z pomponem. Cieszymy się, że nasze poczucie humoru spotkało się z tak fantastycznym przyjęciem!

14 stycznia 2023 roku wzięliśmy udział w uroczystości wręczenia Statuetek Sukiennika Świebodzińskiego, a następnie ruszyliśmy w muzyczną podróż po świecie. Świebodziński Dom Kultury zamienił się w samolot linii Czekała Airlines, któremu pilotował oczywiście Marek Czekała pewnie obsługujący batutę, stewardessą była zaś jego córka, Emilia Czekała, która nie dość że opowiadała o poszczególnych krajach, to w dodatku postanowiła zaśpiewać, a nawet zagrać na flecie! Nie byłoby jednak tak fantastycznych wrażeń z tej podróży, gdyby nie znakomici przewodnicy - śpiewacy! Swoimi głosami i temperamentem zachwycili Marta Ustyniak (sopran), Piotr Pastuszka (tenor) i nasza gościni specjalna, pochodząca z Meksyku sopranistka - Alejandrina Vazquez. Odwiedziliśmy bardzo wiele miejsc m.in.  Austrię, Włochy, Francję, USA i oczywiście Meksyk, zostając jednocześnie w Świebodzinie. Dziękujemy znakomitej publiczności, za tak wesoły... samolot!

7 stycznia 2023 roku po kilku latach przerwy z wielką radością wróciliśmy na koncert noworoczny do Słubic! Wraz połączonymi chórami Adoramus oraz Eurythm w sali Collegium Polonicum wykonaliśmy program, który łączył sobie magię świąt z fascynującym światem musicali czy muzyki rockowej. Batutą wymieniali się Barbara Weiser-Lada oraz Marek Czekała, na scenie pojawiali się artyści ze studia tańca Bohema, którzy prezentowali wzruszające układy. Emilia Czekała nie dość, że prowadziła koncert, to jeszcze rozbujała publiczność podczas Lambady oraz zaśpiewała wielki filmowy przebój "Skyfall". Ale to niejedyna solistka - ostatni utwór wykonał Mykola Lesiv, a w wiązankach z musicali "Upiór w operze" i "Les Miserables" na pierwszy plan wychodzili utalentowani soliści z chóru Adoramus. Chyba jednak najwięcej serc podbiła najmłodsza uczestniczka koncertu, Hania, która iście anielskim głosem zaśpiewała jedną z piosenek świątecznych. Emocji było zatem mnóstwo! To był niezwykle intesywny weekend, ale będziemy go wspominać bardzo pozytywnie i gorąco!

6 stycznia 2023 roku tradycyjnie spędziliśmy w Chojnicach, gdzie muzycznie witaliśmy 2023 rok na dwóch wyjątkowych koncertach noworocznych. Tym razem zaprosiliśmy znakomitą Grupę MoCarta, która słynie z fantastycznego poczucia humoru, ogromnej klasy i pomysłowości! Wraz z zespołem pokazaliśmy, czym jest dźwiękonaśladownictwo, na ile sposobów można zagrać Happy Birthday, a także jak zagwizdać, a nawet zaśpiewać. Na scenie pojawiła się także żona jednego z "MoCartów", Agnieszka Mezzosopran Kowaluk, która wraz z mężem wyjaśniła w utworze La ci darem la mano (w tłumaczeniu na polski: "Powrót taty"), na czym polega życie muzyka... i jego rodziny, w innym zaś śpiewała o tym, jak najskuteczniej zwalczać chandrę. Na scenie pojawiły się też panie Ida (koncert pierwszy) i jubilatka Iwona (koncert drugi), które także PRZEPIĘKNIE odśpiewały kompozycję o dzieweczce i laseczku. Emilia Czekała dała się ponieść temu nastrojowi i na wzór Grupy nie tylko zapowiadała, ale i rapowała, zaś Marek Czekała pilnował, żeby szampan nie strzelił nikomu w oko. Aha! I dyrygował też! Bawiliśmy się wyśmienicie, a wspominając rozszalałą publiczność i niekończące się owacje na stojąco, wnioskujemy, że i słuchacze na długo zapamiętają te noworoczne spotkania!

11 grudnia 2022 roku mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w Charytatywnym Koncercie Mikołajkowym Rotary w Auli Copernicanum w Bydgoszczy. Koncert organizowany był przez Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto, a prócz pięknych arii i duetów w wykonaniu Justyny Gęsickiej i Krzysztofa Zimnego, a także utworów wybrzęczanych na budziku przez Marka Czekałę i innych piosenek świątecznych wyśpiewywanych przez Emilię Czekałę, atrakcjami wieczoru były licytacje i tzw. cicha aukcja. Pieniądze zebrane tego wieczoru przeznaczone będą na cele statutowe Klubu Rotary Bydgoszcz Stare Miasto, m.in. na sprzęt rehabilitacyjny Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Smukale i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że także dzięki naszym talentom udało się uzbierać kilkanaście tysięcy złotych!

11 listopada 2022 roku po raz kolejny Dzień Niepodległości spędziliśmy w pięknym Klasztorze Pocysterskim w Wągrowcu, gdzie znów połączyliśmy siły ze wspaniałą mocą ludzkich głosów, czyli z Chórem Akademickim Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz chórem The Hoor z Wągrowca. Tym razem koncert rozpoczęło pięć psalmów, Melodii na Psałterz Polski Mikołaja Gomółki, nieco uwspółcześnionych, bowiem w miejsce lutni pojawiła się gitara klasyczna, na której zagrał Adam Skrętny. Nad Melodiami Gomółki od pulpitu dyrygneckiego czuwał Tomasz Kotwica. My dołączyliśmy w drugiej części, w której wykonaliśmy przepiękne, pełne nadziei Requiem Gabriela Faure, a w której batutę przejął dr hab. Bernard Mendlik. Partie solowe w wielkim wyczuciem wyśpiewali Justyna Gęsicka (mezzosopran) oraz Damian Wilma (baryton). Wprowadzenie do utworów zapewniła Emilia Czekała. Całość zakończyły owacje na stojąco, które czym prędzej wykorzystaliśmy wykonując Hymn Polski. Mazurek Dąbrowskiego to przecież najlepsze możliwe zwieńczenie koncertu w tak wyjątkowym dniu!

 

4 listopada 2022 roku wzięliśmy udział w uroczystości jubileuszowej firmy Polmass w Hotelu City w Bydgoszczy. Poprzez muzykę opowiadaliśmy historię firmy -  wspominaliśmy burzliwe lata 80-te polką "Grzmoty i błyskawice", utwór "Tik-tak" podkreślał nieuchronny upływ czasu, a na końcu zaśpiewaliśmy partnerom jubilata gromkie "sto lat"! Emilia Czekała nie tylko opowiadała o historii firmy nawiązując do poszczególnych kompozycji, ale też postanowiła zaśpiewać, Marek Czekała prócz dyrygowania odliczał "śmiechy", a Marcela Wierzbicka-Opalińska i Dominik Opaliński zachwycali śpiewem i bawili publiczność interpretacjami skrojonymi pod firmę Polmass, a skoro to producent preparatów mlekozastępczych dla cieląt nie mogło zabraknąć.... muczenia! Uwielbiamy bawić się muzyką i dostosowywać program pod konkretne potrzeby - takie koncerty pozostają w pamięci na długo! 

20 października 2022 roku wystąpiliśmy w Chojnicach wraz ze Śpiewającą Rodziną Kaczmarków. Na tę niesamowitą, muzyczną rodzinę składają się utalentowani śpiewacy: Iwona Kaczmarek (sopran - mama), Piotr Kaczmarek (tenor - tata) oraz Wojciech i Adam Kaczmarkowie (barytony - synowie). Zaprezentowali oni cały wachlarz przeróżnych kompozycji - od bardziej lub mniej znanych arii i duetów operetkowych, przez pieśni neapolitańskie, aż po wielkie przeboje muzyki rozrywkowej z repertuaru Franka Sinatry czy Elvisa Presleya. Emilia Czekała niejednokrotnie zdradzała sekrety rodziny Kaczmarków, choć przypomniała, że i rodzina Czekałów ma na koncercie sporą reprezentację - prócz jej taty, dyrygenta, Marka Czekały, na skrzypcach grała także mama, Elżbieta. Nastroje były wspaniałe, co potwierdziły owacje na stojąco i niekończące się brawa!

18 października 2022 roku mieliśmy przyjemność uświetnić uroczystość Narodowego Banku Polskiego koncertem na jednego tenora.... ale za to jakiego! Szymon Rona zachwycał głosem jak dzwon, dowcipem oraz różnorodnością chust, chustek i chusteczek! Marek Czekała nie tylko dyrygował, ale także grał na... zegarze, a jego córka Emilia Czekała nie tylko żartobliwie poprowadziła, ale także zaśpiewała i w dodatku - rozszczekała publiczność! Goście NBP wychodzili z sali konferencyjnej Hotelu City w Bydgoszczy z szerokimi uśmiechami, a zatem i my nie moglibyśmy być szczęśliwsi!

23 września 2022 roku w Politechnice Bydgoskiej odbył się XL Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Elektryków Polskich, który mieliśmy przyjemność uświetnić koncertem. Rozpoczęliśmy od Hymnu Elektryków, który specjalnie na tę okazję na orkiestrę zaaranżował Marek Czekała. Śpiewem zachwycili słuchaczy tego dnia Justyna Gęsicka (mezzosopran) oraz Krzysztof Zimny (tenor), którzy zaprezentowali swoją wszechstronność wykonując arie operowe, duety operetkowe, fragmenty musicali czy inne kompozycje, nieraz mocno chwytające za serce. O tym, co wspólnego ma muzyka z elektryką opowiadała Emilia Czekała, a całość zakończyła się owacją na stojąco i dwoma bisami. Bez wątpienia na sali było mnóstwo energii - dobrej energii!

12 września 2022 roku miała miejsce uroczysta Gala 30-lecia Pracodawców Pomorza i Kujaw. Z tej zacnej okazji wykonaliśmy muzykę ostatniego 30-lecia  - towarzyszyła ona historii Jubilata przytaczanej przez Emilię Czekałę, która poprowadziła całość słownie. Specjalnie na ten wieczór Marek Czekała zaaranżował na orkiestrę kolejne utwory, a znakomicie wykonali je nasi soliści: Anna Hnatowicz, Tadeusz Seibert oraz Mateusz Wiśniewski. Zabrzmiały takie przeboje jak "Skyfall", "Shape of you" czy "Szampan" z repertuaru Sanah. Pracodawcy Pomorza i Kujaw mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów - życzymy, by dalej rozwijali się tak prężnie jak dotychczas i aby słowa ostatniego utworu mogli nucić nieustannie: "We are the Champions"!

27 sierpnia 2022 zakończyliśmy kolejną edycję festiwalu "Fontanna Muzyki" w Bydgoszczy wesołym "Koncertem z uśmiechem". Przed fontanną Potop rządziła zabawa, piękna muzyka, oklaski owacyjne, a także na przekór upałowi - szaliki i czapka z pomponem! Emilia Czekała dbała o to, by dobry humor nie opuszczał słuchaczy,  a pomagali jej w tym znakomici soliści: Marcela Wierzbicka-Opalińska oraz Dominik Opaliński, którzy zachwycali publiczność nie tylko swoim śpiewem, ale także... miauczeniem. Marek Czekała jak zwykle z wdziękiem wymachiwał batutą, a dyrygował nie tylko naszym zespołem, ale także skłaniał do współnego śpiewu słuchaczy zgromadzonych przed, z tyłu i po bokach sceny! Podołał temu karkołomnemu zadaniu znakomicie! Ostatni festiwalowy koncert został uczczony otwarciem szampana szablą i już wypatrujemy z utęsknieniem kolejnych edycji, mając nadzieję, że przy fontannie Potop znów zbierze się tak fantastyczna publiczność! Zdjęcia z koncertu znaleźć można na stronie Tygodnika Bydgoskiego, a także w Expressie Bydgoskim.

20 i 21 sierpnia 2022 roku po dwuletniej przerwie z największą radością wróciliśmy do fantastycznych emocji Chojnickich Nocy Operetkowych! Dzięsiąta edycja była niesamowita! Pogoda nas wprawdzie nie rozpieszczała, ale publiczność udowodniła, że jest spragniona operetkowych dźwięków, gdy pierwszego dnia wytrwała do samego końca koncertu pomimo rzęsistego, gęstego deszczu - co więcej, domagała się bisu! Nic dziwnego - na scenie stanęły prawdziwe wokalne talenty, laureaci Konkursu im. Bogdana Paprockiego, wybitnego tenora, który część swojej młodości spędził właśnie w Chojnicach. Marek Czekała (swoją drogą - wiceprezes Stowarzyszenia im. Bogdana Paprockiego), poprowadził koncert od pulpitu dyrygenckiego, a o postaci legendarnego tenora opowiadała Emilia Czekała zapowiadając przy tym kolejnych wspaniałych śpiewaków: Justynę Bujak (sopran), Magdalenę Stefaniak (sopran), Nazariego Kachalę (tenor) i Davida Roya (baryton). Brawom, pomimo parasolek i lejącego się z nieba deszczu, nie było końca. Jesteśmy naprawdę wzruszeni i wdzięczni za tak fenomenalne przyjęcie!
Drugiego dnia wystąpił zaś zespół Sopranissimo - Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka i Agnieszka Adamczak, które udowodniły, że soprany odnajdą się w absolutnie każdym gatunku muzycznym! Batutę przejął tym razem znakomity dyrygent rodem z Boliwii, Ruben Silva, który znakomicie poprowadził nie tylko orkiestrę, ale momentami także... publiczność! A to jeszcze nie wszystko - na scenie działo się naprawdę niemało, gdyż pojawili się na niej także tancerze z grupy DanceRouge w składzie: Dominika Kwintal oraz bracia Paweł i Krzysztof Tomaszewscy, choć  był taki moment, na samym początku w Paradzie Wiosennej, kiedy towarzyszyła im dodatkowo Emilia Czekała! Jej tata, Marek Czekała, który pojawił się razem z nią na scenie przy pierwszej zapowiedzi, powitał publiczność, przedstawił artystów, po czym przyznał, że tym razem z przyjemnością przejdzie na tę drugą stronę i dołączy do publiczności, skąd czuwał i przesyłał dobrą energię! Nie sposób opisać wszystkiego, co działo się podczas festiwalu. Kto nie był - niech żałuje! Może chociaż zdjęcia w jakiś sposób przekażą fantastyczną atmosferę, jaka panowała w chojnickej Fosie Miejskiej!

Dzień 1

Dzień 2

 

13 sierpnia 2022 roku przenieśliśmy się w czasie za sprawą legendarnej kawiarni Cafe Bodo, która tym razem otworzyła się przed przepiękną fontanną Potop w Bydgoszczy. W ramach festiwalu Fontanna Muzyki ponownie miało miejsce pełne uroku spotkanie Hanny Ordonówny (w którą wcieliła się Emilia Czekała) oraz Eugeniusza Bodo (w tej roli Tadeusz Seibert), którzy śpiewali, wspominali, dowcipkowali oraz angażowali licznie zgrowadzoną wokół fontanny publiczność. Wśród słuchaczy nie zabrakło osób, które także postanowiły podporządkować się obowiązującym ponad 80 lat temu kanonom mody - rządziły kapelusze, rękawiczki, boa i perły, widok był wspaniały! Ale też było czego posłuchać - Marek Czekała, który poprowadził naszą orkiestrę niejednokrotnie zachęcał publiczność do wspólnych śpiewów, na co ta ochoczo reagowała! To był przepiękny wieczór, który z pewnością będziemy z radością jeszcze długo wspominać!

17 czerwca 2022 roku wystąpiliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach obchodów XXIII dni tego pięknego miasta. W operetkowy nastrój wprowadzili słuchaczy znakomici śpiewacy: Marta Ustyniak oraz Szymon Rona, którzy pokazali, że nie tylko kunszt wokalny, ale także poczucie humoru i swoboda sceniczna to ich domena! Emilia Czekała również dbała o to, by uśmiechy nie schodziły z twarzy słuchaczy, a ostatecznie by śmiali się wraz z całym zespołem w polce "Ohne Sorgen". Bisów nie było końca i pewnie bisowalibyśmy do teraz, gdyby nie to, że czekała nas daleka droga do domu. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i pięknie spędzony wspólny wieczór na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury!

15 maja 2022 roku miał miejsce Niezwykły Koncert Wiosenny w Iławie. Rozpoczął się uroczystością wręczenia Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla pani Honoraty Cybuli, a później rządziła już muzyka w najlepszym wydaniu, bowiem swoim talentem dzielili się wspaniali śpiewacy: Marcela Wierzbicka-Opalińska - sopran, Justyna Gęsicka - mezzosopran, Krzysztof Zimny - tenor, Dominik Opaliński - bas. Uwiedli oni iławską publiczność wykonaniami nie tylko pięknych, sentymentalnych piosenek, ale także pełnych poczucia humoru kompozycji, w których rządził dowcip. Tancerze z grupy DanceRouge (Dominika Kwintal, Kasandra Lanecka, Krzysztof Tomaszewski i Paweł Tomaszewski) zachwycali tańcem, do którego choreografię stworzyła Wiesława Pilecka. Emilia Czekała nauczyła iławską publiczność tańczyć i tik-takać, a nawet sama nie odmówiła sobie przyjemności zaśpiewania jednej piosenki. Marek Czekała dobierając program tak a nie inaczej wiedział, że publiczność będzie zachwycona.... i tak też było! Takie koncerty do dla nas czysta przyjemność, odliczamy zatem do kolejnych!