Wydarzenia

Za nami Wielki Koncert Jubileuszowy

Piękna, słoneczna pogoda, wspaniałe otoczenie urokliwej, zielonej Wyspy Młyńskiej, tłumy słuchaczy przed sceną, "oklaski owacyjne", znakomita atmosfera - tak było w sobotę 11 września na naszym Wielkim Koncercie Jubileuszowym. Czego chcieć więcej?

 Tak jak obiecywaliśmy już od pierwszej nuty królowała operetka. W programie znalazły się ulubione arie operetkowe i musicalowe naszej publiczności, która tego dnia bardzo licznie przybyła na Wyspę Młyńską, aby wysłuchać naszego koncertu. Już od samego początku scenę opanowały czardasze, polki i arie w znakomitym wykonaniu Orkiestry im. Johanna Straussa oraz czwórki solistów: Agnieszki Olszewskiej, Magdaleny Polkowskiej, Tomasza Madeja oraz Dariusza Stachury. Marek Czekała opowiadał o początkach orkiestry, wspominał o tym jak narodził się pomysł na jej stworzenie, ale oczywiście nie poskąpił też kilku dowcipów, które są już właściwie jego wizytówką. Soliści nie tylko świetnie śpiewali, ale także tańczyli, bawili się, odgrywali zabawne scenki, często wplątując w to Marka Czekałę, zatem oprócz muzyki było również dużo śmiechu. Na koniec części pierwszej dyrektor orkiestry postanowił pochwalić się dwoma fragmentami skomponowanego przez siebie wodewilu "Sanatoryjny romans", z których "Ciśnienie" rozbawiło niejednego słuchacza aż do łez, a przy "Wypijmy" syn dyrygenta Stanisław otworzył butelkę szampana, aby przesłanie utworu było tym dosadniejsze. Koncert jeszcze się nie skończył, a już bydgoska publiczność śpiewała wielkim chórem "Sto lat"!

Do udziału w drugiej części koncertu zaprosiliśmy dwie bydgoszczanki, podopieczne Fundacji PRO OMNIBUS, Darię Barszczyk oraz Natalię Smogulecką. Daria znakomicie zaśpiewała niezwykle trudną piosenkę, której temat znany jest z filmu "Misja" - "Nella fantasia" w wykonaniu Darii zachwyciła naszą publiczność, która długo nie dawała jej zejść ze sceny. Natalia pokazała jednak, że ma równie wielki talent śpiewając piosenkę "If I ain't got you" z repertuaru Alicii Keys. Bardzo się cieszymy, że dziewczyny mogły tego dnia z nami zaśpiewać, wróżymy im świetlaną przyszłość na scenach całego świata!

W trzeciej, ostatniej części koncertu na scenę weszli Emilia Czekała oraz Mateusz Stachura, którzy pokazali, że miłość do muzyki i sztuki, a także talent sceniczny, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zaśpiewali oni bardziej współczesne piosenki, takie jak "O mnie się nie martw" czy "What a Wonderful World", a swój występ zakończyli duetem "Quando quando". Po chwili publiczność oklaskiwała już całą ósemkę solistów i wraz z nimi wykonała "La spagnolę" śpiewając orkiestrze "Sto lat". Na sam koniec na scenie pojawił się również piękny tort z nutkami i logo orkiestry, bo przecież nie mogło być urodzin bez szampana i tortu!

 

 

Piękniejszego jubileuszu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Dziękujemy Panu Prezydentowi, Konstantemu Dombrowiczowi, oraz Urzędowi Miasta za pomoc w organizacji koncertu, ale też wszystkim tym, którzy choć w małym stopniu przyczynili się do tego, że nasz Wielki Koncert Jubileuszowy faktycznie był "wielki". Jednak największe podziękowania ślemy naszej publiczności - to właśnie dzięki Państwu możemy obchodzić dzisiaj 15. urodziny!!!

 

Fot. oysterstudio

 

Więcej zdjęć z naszego koncertu jubileuszowego znaleźć można w dziale Galeria - zapraszamy!

Fragmenty Wielkiego Koncertu Jubileuszowego
(źródło: www.bydgoszcz.pl)